sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

K vianočnej atmosfére v dome kultúry prispela aj základná umelecká škola 

Lampášik 2022

ZUŠ Ilava účinkuje na viacerých vianočných podujatiach. Každoročne tak prostredníctvom svojich talentovaných žiakov pomáha dotvárať sviatočnú náladu v našom meste.

 

Po trojročnej prestávke sme v dome kultúry mohli opäť hostiť tradičné vianočné podujatie ilavskej ZUŠ-ky s názvom ZUŠKÁRSKY LAMPÁŠIK. Veľkolepé predstavenie, v ktorom sa odprezentovali žiaci všetkých troch odborov. ,,Výtvarný odbor si okrem výstavy výtvarných prác pripravil trhy s výrobkami, kde si mnoho navštevníkov odnieslo pekné darčeky v podobe keramiky, ktorú s láskou vyrábajú naši žiaci. Hudobný a tanečný odbor sa postaral o kultúrny program, kde sa predstavili najmenší žiaci disco tancov s programom Vianočný škriatkovia pod vedením pani učiteľky Terezy Mutalovej. Pod vedením pani učiteľky Evy Tóthovej sa predstavili žiaci scénikou ,,Osudu neutečieš“. Hrou na klavíri, akordeóne, heligónke, spevom, hrou na flaute, gitare, saxofóne sa predstavili naši žiaci hudobného odboru. Záverečnou bodkou programu bolo vystúpenie ľudového súboru pod vedením pána učiteľa Petra Minára," predstavila bohatý program riaditeľka ZUŠ Ilava Monika Bagínová.

Lampášik 2022

 Trhy s keramikou na ZUŠKÁRSKOM  LAMPÁŠIKU

 

Lampášik 2022

 Ľudový súbor pod vedením Mgr.Petera Minára,PhD.

 

Lampášik 2022

 Žiaci tanečného odboru ZUŠ Ilava s Elenkou Vaňovou a piesňou ,,Anjeli lietajú nízko“

 

Žiaci základnej umeleckej školy prispeli svojim umením k vianočnej atmosfére na viacerých podujatiach. Okem Lampášika to bol koncert tanečného odboru s názvom Vianočné tanečné variácie, ktorým zaplnili sálu domu kultúry počas druhej adventnej nedele. 

,,Predstavil sa celý tanečný odbor, ktorému program doplnili spevom Elenka Vaňová, Veronika Tomanová a Emka Vavríková. Okrem bohatého programu scénického a moderného tanca vystúpili aj naši žiaci DISCO v krásnych trblietavých kostýmoch. Všetkým učiteľom patrí veľké poďakovanie za prípravu programu a tréning so žiakmi," ocenila ich prácu M. Bagínová.

Speváčky po koncerte spríjemnili aj rozsvietenie druhej adventnej sviečky v mestskom parku. Napokon žiaci hudobného odboru vystúpia aj v rámci kultúrneho programu na vianočných trhoch, kde spríjemnia atmosféru a prinesú vianočnú náladu predávajúcim a samozrejme i kupujúcim. 

Tanečné variácie

 Vystúpenie tanečného odboru počas podujatia VIANOČNÉ TANEČNÉ VARIÁCIE

-verk/foto:ZUŠ-

Dátum vloženia: 13. 12. 2022 9:00
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 12. 2022 9:51
Autor: Veronika Klobučníková

Rýchle odkazy

parkovanie

projektySmútočné oznamyVideozáznamyOtázky a odpovedeGeografický systémIlavský mesačník

Aktuálne vydanie

IM12
Fotogaléria
Fotogaléria

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia SOM

Verejný internet v meste

Verejný Wifi internet

Zlatý erb 2020

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:6
DNES:302
TÝŽDEŇ:0
CELKOM:1461440

PARKOVANIE

TRIEDENIE OLEJA

SOCIÁLNE SIETE

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALÉRIA

Náhodný výber z galérie

Zima v Iliavke

SPOLKY A ORGANIZÁCIE