Menu

sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

Primátor ocenil majsterku sveta v karate a jej trénerovi zablahoželal k okrúhlemu jubileu 

Primátor ocenil majsterku sveta v karate a jej trénerovi zablahoželal k okrúhlemu jubileu 

Piate plánované rokovanie MsZ Ilava sa konalo 30. augusta tento raz v mestskej časti Klobušice. Jeho úvodný program bol príjemný a uvoľnený, primátor mesta totiž na zasadnutie MsZ pozval našu úspešnú karatistku spolu s trénerom, aby ich ocenil za dosiahnuté výsledky.

Piate plánované rokovanie Mestského zastupiteľstva Ilava sa konalo 30. augusta tento raz v mestskej časti Klobušice. Jeho úvodný program bol príjemný a uvoľnený, primátor mesta Ilava Viktor Wiedermann totiž na zasadnutie MsZ pozval našu úspešnú karatistku spolu s trénerom, aby ich ocenil za dosiahnuté výsledky. 

,,Dovoľte mi, aby som medzi nami privítal našich vzácnych hostí. Len nedávno sa z majstrovstiev sveta v karate vrátila reprezentantka Slovenska Romanka Adamcová, ktorá obhájila titul majsterky sveta. Je to obrovský úspech, už len tým, že ide o obhajobu. Vítam medzi nami aj Kamila Horáka, dlhoročného trénera klubu TJ Sokol Ilava, oddielu karate, ktorý má na tomto úspechu určite veľkú zásluhu,” začal rokovanie primátor V. Wiedermann a ako dodal, rád by im za tento vynikajúci výsledok udelil ocenenia. ,,Som rád, že reprezentuješ nielen Slovensko, ale aj naše mesto Ilava, želám ti veľa úspechov a aby si sa naďalej stále zlepšovala,” smeroval pochvalu smerom k Romane a odovzdal jej pamätnú plaketu s finančnou odmenou.

,,Chcela by som sa všetkým poďakovať, v prvom rade trénerom, rodičom a aj všetkým v klube. Lebo oni majú na mojich úspechoch zásluhu, veľmi mi pomáhali sa tam pripraviť. Len jedno veľké ďakujem,” reagovala majsterka sveta v karate, Ilavčanka, Romana Adamcová. Verejnú pochvalu dostala samozrejme aj od trénera Kamila Horáka: ,,Romčine úspechy sú výsledkom jej desaťročnej driny. Vďaka nej majú aj ostatné deti motiváciu, chcú cvičiť, neflákajú sa po uliciach, ale sú v telocvični, čiže je to ďalšie plus pre všetkých a dúfam, že to tak bude aj naďalej.”

Primátor gratuláciu adresoval aj Kamilovi Horákovi, okrem úspechov z pozície trénera karate, pozornosť upriamil aj na jeho nedávne životné jubileum. ,,Vážne mu chcem poďakovať za prácu, ktorú robí viac ako 30 rokov. Jeho rukami prešlo mnoho zverencov, ja som bol jedným z nich kedysi na začiatku. Že to robí s láskou a nezištne, to všetci vieme, ale patrí sa za to poďakovať. Ja si myslím, že Kamil to už nerobí ani ako hobby, ale ako životnú filozofiu, o to je to krajšie a úprimnejšie. Dovoľ mi preto, Kamil, aby som ti poďakoval a poprial ti do ďalších rokov všetko dobré,” pogratuloval V. Wiedermann a venoval mu darčekový kôš a taktiež pamätnú plaketu.

Ku gratuláciám sa pridali aj poslanci, ktorí spontánne naživo na kameru Kamilovi Horákovi, zaspievali Živijó. 

 

-verk-


 

Dátum vloženia: 16. 9. 2022 13:58
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 9. 2022 10:07
Autor: Veronika Klobučníková

PARKOVANIE

TRIEDENIE OLEJA

SOCIÁLNE SIETE

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALÉRIA

Náhodný výber z galérie

Hrobka Gábora Baroša

SPOLKY A ORGANIZÁCIE