sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

ROZLÚČKA S PRÁZDNINAMI A VÍTANIE ŠKOLSKÉHO ROKA

ROZLÚČKA S PRÁZDNINAMI A VÍTANIE ŠKOLSKÉHO ROKA

Tieto dve udalosti idú ruka v ruke a inak tomu nebolo ani v našom meste. Prvý školský deň začal slávnostným otvorením školského roka a popoludní pokračoval otvorením multifunkčného ihriska a zábavným kultúrnym programom s čerešničkou na záver.

Piaty septembrový deň hneď ráno slávnostne privítali žiaci a pedagógovia nový školský rok. Inak tomu nebolo ani v prípade škôlkarov, niektorí sa vracali za svojimi kamarátmi, iní prichádzali po prvý krát a časť z nich mala dokonca premiéru v "novopokrstenej" budove.

Popoludní vítanie školského života pokračovalo na novom ihrisku na Štúrovej ulici. Sprievodným programom ku predstaveniu nových herných a cvičebných prvkov boli nielen príhovory a prestrihávanie pásky, ale aj skvelý program workoutovej zostavy a ukážky toho, ako môže vyzerať tréning vonku.

A ako už vyššie spomíname, keďže sme vítali nový školský rok, bolo potrebné rozlúčiť sa aj s prázdninami. Tie letné sú vždy symbolom dovoleniek, zábavy ale aj mnohých kultúrnych podujatí. A tak to posledné letné sa konalo priamo na viacgeneračnom ihrisku. O zábavný program sa postarala žonglérka a fakírka Kika, ktorá nielen ukázala všakovaké triky, ale aj zapojila deti do žonglérskeho workshopu. Najväčší úspech mal napokon jej kamoš, ktorého si priviezla so sebou - krásny, veľký, žltý škrtič - had Luňák. Deti si ho mali možnosť hladkať, pofotiť sa s ním a tí najodvážnejší zariskovali a nechali si ho vyložiť na plecia.

-verk-

Dátum vloženia: 9. 9. 2022 13:49
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 9. 2022 14:31
Autor: Veronika Klobučníková

PARKOVANIE

TRIEDENIE OLEJA

SOCIÁLNE SIETE

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALÉRIA

Náhodný výber z galérie

Ružová ulica, 1930

SPOLKY A ORGANIZÁCIE