sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

V materských školách prebehla rekonštrukcia sociálnych zariadení

V materských školách prebehla rekonštrukcia sociálnych zariadení

V Ilavskom mesačníku ste mohli prečítať článok o stavebnom ruchu, ktorý sa nesie oboma budovami predškolských zariadení v meste Ilava. Kým škôlkari prázdninovali, v škôlkach sa úpenlivo pracovalo na lepšom a dôstojnejšom prostredí pre deti.

Školské zariadenia aj tento rok využili letné prázdniny na opravy, úpravy a prestavbu. Kým v škôlkach sa zamerali na rekonštrukciu sociálnych zariadení, v škole sa venujú celkovej modernizácii elektroinštalácie.

Deti v Materskej škole Ilava sa dočkajú nových umývadiel, obkladačiek aj WC. Počas letných dní prebiehala plánovaná rekonštrukcia sociálnych zariadení. Realizátorom diela sa na základe verejného obstarávania stala firma B&B spol., s.r.o z Korne, pričom cena diela je približne 15 590 eur. „Rekonštrukčné práce zahŕňali vybúranie okien, demontáž záchodov so splachovacou nádržou,  keramických obkladov, podláh, sklobetónových priečinkov, radiátorov, nástenných svetiel, vypínačov či rozvodov liatinovej kanalizácie. Následne prebehli stavebné práce na oboch podlažiach budovy. Tie budú ukončené predtým, ako deti opäť nastúpia do priestorov materskej školy,“ uviedla Jana Šedová z oddelenia rozvoja. Rekonštrukčné práce prinesú očakávaný výsledok v podobe nových obkladov stien, okien i deliacich priečok. Samozrejmosťou budú nové radiátory aj svietidlá. Vymení sa aj sprchová batéria a podlahová vpusť. „Celkovo sa rekonštruovali štyri miestnosti na dvoch podlažiach. Vymenilo sa päť umývadiel, päť detských kombi záchodov a štyri deliace priečky na každom z dvoch poschodí budovy materskej školy. Čiastočná rekonštrukcia na prvom podlaží tu prebehla už v roku 2019, kedy vymenili tri umývadlá, tri záchody a obklad. V budúcnosti je v pláne rekonštrukcia kanalizácie v areáli Materskej školy Ilava,“ doplnila J. Šedová.

Práce na obnove a modernizácii sociálnych zariadení prebehli aj v priestoroch škôlky v mestskej časti Klobušice. Ako povedala riaditeľka Janka Pilátová, je veľmi rada, že deti budú môcť konečne využívať obnovené moderné miestnosti.

Rekonštrukcia sa nevyhla ani Základnej škole Ilava, Medňanská. Ide o celkovú modernizáciu elektroinštalácií. Víťazom verejného obstarávania je firma ELZETtech, s.r.o. z Bratislavy. Modernizovuje sa osvetlenie a vnútorné silnoprúdové rozvody v priestoroch celej budovy školy. S prácami sa začalo v auguste, avšak pokračovať budú aj počas školského roka. Rozdelené budú na viaceré etapy, pričom celková suma modernizácie by sa mala byť vo výške 74 700 eur.

 

-jše-

 

 

 

Dátum vloženia: 1. 9. 2021 21:18
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 9. 2021 21:34
Autor: Veronika Klobučníková

AKTUÁLNA TEPLOTA

24.9.2021 18:10

Aktuálna teplota:

18.5 °C

Vlhkosť:

56.8 %

Rosný bod:

9.8 °C

MOBILNÁ APLIKÁCIA

V obraze

Aktuálne informácie v mobilnej aplikácii voľne k stiahnutiu:

Google playApp store

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALéRIA

Náhodný výber z galérie

Pôvodná architektúra

SPOLKY A ORGANIZÁCIE